PLZEŇSKÝ KRAJ

Jan Dočekal

Místo pobytu:

Praha

Datum narození:

31. 1. 1964

Povolání:

manažer v autoprůmyslu

Informace o kandidátovi

Navštěvoval jsem ZŠ Kladská s rozšířenou výukou německého jazyka, následně maturoval na Gymnáziu Jana Keplera na Praze 6. Poté jsem studoval obor technická kybernetika na ČVUT – FEL a obor ekonomika průmyslu na VEF – VŠE Praha. Toto studium jsem nedokončil. Jsem vítěz 2. kola celopražské matematické olympiády v roce 1982. 

Od roku 1983 jsem se živil jako umělec na volné noze. Krátce po Sametové revoluci jsem začal podnikat. Nejdříve na své vlastní IČO, kdy jsem provozoval uměleckou agenturu DJ Servis. V rámci této činnosti jsem zprostředkovával vystoupení různých umělců pro přední pražské hotely, podílel se na organizaci módních přehlídek (Versace), hudebních festivalů a podobných akcích. 

Přibráním společníků došlo k rozšíření oblasti činnosti. Mimo jiné jsme organizovali např. svého času největší evropský veletrh čistící a úklidové techniky, chemie a technologií – Eurocelan 95. Nicméně kultura byla vždy v popředí mého zájmu, což vyústilo v založení firmy Areca Music s.r.o., která se postupně vypracovala na jeden z největších velkoobchodů s audiovizuálními nosiči v ČR. Součástí bylo i úspěšné hudební vydavatelství a vlastní prodejní síť. Firma v dobách své největší slávy měla přes 50 zaměstnanců a obrat okolo 200 mil. ročně. Součástí byly i aktivity „pro radost“, např. provozování cestovní kanceláře Areca Tour specializované na off road zájezdy do Rumunska. Nicméně jsem zcela neodhadnul technologický vývoj (vypalování, internet) a tento obor se přestal jevit jako perspektivní a životaschopný. 

V dalších svých firmách jsem se víceméně okrajově zabýval organizací autosalonů, pronájmem nemovitostí, prodejem potravin a dalšími aktivitami. V roce 2013 jsem ve svých 49 letech opustil podnikatelské prostředí a poprvé v životě jsem se stal zaměstnancem. Oslovil mě kamarád a nabídnul mi manažerské místo v nově založené pobočce německé firmy Deutsche Automobil Treuhand GmBH, která se zabývá inovativními řešeními v automobilovém průmyslu. Problematika se týká především oceňování vozidel a kalkulací nákladů oprav vozidel po nehodách. Tato nabídka pro mne znamenala velkou profesní výzvu, neboť se jednalo o obor, který jsem do této doby neznal. Jsem přesvědčen o tom, že jsem tento profesní přechod zvládnul na výbornou. V loňském roce jsem krátce pracoval na pozici akvizičního manažera ve společnosti Autofit, která se pohybuje v oblasti autolakýrnictví, nicméně toto mé angažmá překazila kovidová epidemie. Od dubna 2020 zastávám obdobnou pozici jako v DAT v české pobočce amerického koncernu Solera. 

Jako dobrovolný záchranář Českého Červeného kříže jsem se aktivně podílel na odstraňování škod po povodních v letech 2017 a 2002. Za celý svůj život jsem nikdy nebyl v žádné politické straně až do roku 2014, kdy jsem vstoupil do Strany Svobodných Občanů. K dnešnímu dni ve Svobodných zastávám funkci člena Republikového Výboru a z pozice člena Republikového předsednictva i funkci místopředsedy strany. Jsem rozvedený, mám 1 dospělou dceru.