KARLOVARSKÝ KRAJ

PhDr. Marcel Kučera

Místo pobytu:

Velký Luh na Chebsku

Datum narození:

28. 4. 1969

Povolání:

hlasový pedagog a coach pro personální růst

Proč kandiduji

Česka republika má nezměrný potenciál, který se skrývá v lidech a jejich schopnostech. Má ojedinělou historickou, kulturní a duchovní sílu. Náš národ potřebuje víc občanského sebevědomí a pocit soudržnosti, který se v něm objevuje a mobilizuje ve výjimečných historických událostech. Ten by se měl ovšem v národu pěstovat, podporovat a umocňovat tak, aby přetrvával i ve dnech všedních, a o to mi jde především. Pokud by se mi alespoň z jedné setiny milimetru podařilo toto ovlivnit a zasít v duchu našeho národa semínko všeobjímající lidskosti, národní hrdosti a zdravého sebevědomí, budu šťasten, že mé snažení nebylo zbytečné. 

Informace o kandidátovi

Narodil jsem se v Ostravě. Po maturitě jsem studoval činohru, muzikál a operní zpěv na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, a tam jsem svá studia zakončil v roce 1993 jako magistr umění. Jako zpěvák jsem poté účinkoval na mnoha zahraničních, ale i českých, operních, operetních a muzikálových scénách. Od roku 2008 se věnuji pedagogické činnosti v oblasti muzikálového, popového a džezového zpěvu. 

Do politiky jsem vstoupil v roce 2018, kdy jsem se stal zastupitelem ve Velkém Luhu.

Vzdělání jsem si v roce 2019 rozšířil na Paneurópské vysoké škole v Bratislavě, kde jsem získal titul PhDr. v oboru masových medií. V současné době působím také jako hlasový pedagog a coach pro personální růst.