KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

MUDr. Miroslav Havrda

Místo pobytu:

Hradec Králové

Datum narození:

23. 10. 1963

Povolání:

Neurolog a podiatr, místopředseda strany Svobodní

Proč kandiduji

Vždy jsem byl člověk pravicový (zakládal jsem ODA) s velmi silným sociálním cítěním. U lékaře a dobrovolníka u postižených sportovců to ani nejde jinak. Po revoluci se zdálo, že se zde bude rozvíjet pravicová politika, která pro mne znamená především svobodu, minimální zásahy státu do podnikání a férovou soutěž. To se postupně mění nejen ve zdravotnictví. Tyto hodnoty postupně ubývají a jsou zašlapávány sociálními inženýry, populisty a neomarxisty hluboko do země. Proto jsem na přelomu tisíciletí založil Svaz soukromých lékařů a podnikatelů ve zdravotnictví Skalpel a proto jsem i vstoupil do strany Svobodných, kde nyní zastávám pozici místopředsedy. Náprava musí přijít z parlamentu, kde rušením zejména socialistických zákonů vč. těch, které přicházejí z EU, je potřeba znovu bojovat za svobodu a kapitalismus.

Informace o kandidátovi

Narodil jsem se a studoval základní školu, gymnázium a Lékařskou fakultu v Hradci Králové. Mám stále jenom jednu skvělou manželku a jsem otcem tří synů. Po ukončení studií jsem několik let pracoval ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde jsem ukončil pobyt atestací z neurologie. Jako jeden z prvních lékařů v regionu jsem se zprivatizoval – pracoval jsem jako neurolog, sportovní lékař, mám licenci na akupunkturu a homeopatii. Současně jsem založil firmu MEDsport Hradec Králové, která poskytuje zdravotnické zabezpečení vrcholovým sportovcům a zajišťuje sportovní akce i kluby.

Firma MEDsport vyráběla mnoho let sportovní rehydratační nápoj Olymp. V roce 1994 jsem se začal zabývat jako první v České republice novým oborem – podiatrií a v roce 2001 jsem založil Českou podiatrickou společnost, kde jsem mnoho let působil jako viceprezident. 20 let jsem pracoval v Českém svazu tělesně postižených sportovců, kde jsem byl členem výboru a předsedou zdravotní komise. Dále jsem v rámci IPC působil jako mezinárodní klasifikátor handicapovaných stolních tenistů a 2 roky jsem byl i členem revizní komise ČPV.

V roce 1998 jsem založil první Centrum komplexní péče o nohu a v roce 2019 jsem otevřel v Hradci Králové Podiatrickou kliniku Zdravá noha. Spolupracuji s předními odborníky z celého světa, jsem aktivním členem Americké podiatrické lékařské společnosti, přednáším a publikuji odborné články o noze doma i ve světě. Mnoho let dovážím unikátní termoplastické stélky Formthotics z Nového Zélandu a firma MEDsport zastupuje v Česku a Slovensku německou ortopedicko-protetickou firmu Schein. Mnoho let pořádám MEDsport sympozium, které je tradičně věnováno diagnostice a léčbě nohou. 

Mezi mé koníčky patří práce, výuka zájemců o podiatrii a sport ve všech formách, nyní spíše již pasivních. Hrál jsem aktivně stolní tenis a pracoval jsem jako lékař národního týmu stolního tenisu. Také jsem hrál malou kopanou a pracoval jako lékař prvoligových fotbalistů a volejbalistek. 

Staral jsem se o vrcholové tenisty jako např. Agassi, Becker, Graf, Hingis, Kournikova, národní tým běžeckého lyžování Ruské federace a o mnoho dalších vrcholových sportovců.