Zuzana Majerová Zahradníková

Kandidátka na předsedkyni Trikolory

Místo pobytu:

Olomouc-Bukovany

Datum narození:

28. 6. 1972

Povolání:

Lektor, tlumočnice, překladatelka, bývalá poslankyně PSP ČR

Proč kandiduji

Říkají o mně, že mám nadstandardně zbytnělé dvě vlastnosti – smysl pro spravedlnost a paličatost. Když ODS v roce 2019 naprosto nespravedlivě vyloučila Václava Klause mladšího, zdaleka ne všichni v poslaneckém klubu s tím souhlasili. Já jediná se ale Václava nahlas zastala. Byla to pro mě poslední kapka k odchodu. Dál už to znáte. Založili jsme spolu Trikoloru, ve které jsem byla po dva roky první místopředsedkyní. A když Vaškovi došla energie, jsem převzala štafetu předsedkyně a dovedla jsem Trikoloru k volbám. To, že volby nedopadly tak, jak jsme si přáli, ještě neznamená, že jsme všechno udělali špatně. Na to dobré musíme navázat a z chyb se naopak poučit. Mám pocit nedodělané práce. Proto Trikoloře nadále nabízím svoji pracovitost, nasazení, politické zkušenosti, bojovnost, a hlavně svoje srdce. Trikolora nepotřebuje nový start, ale kontinuitu, mediální povědomí a serióznost. Naše Trikolora potřebuje evoluci, ne revoluci.

Moje priority

  • Stabilizace a posílení členské základny, včetně zlepšení interní komunikace a informovanosti všech členů
  • Jasná prezentace Trikolory jako pravicové konzervativní euroskeptické strany
  • Programové doplnění a aktualizace našich 3 pilířů, na kterých Trikolora vznikla a které jsou stále platné a nadčasové
  • Oslovení nových i bývalých výrazných tváří z odborné a politické veřejnosti
  • Systematická práce garantů a širších odborných skupin. Vznik Think tanku Trikolory
  • Pravidelná online setkání se členy Trikolory a besedy v krajích s odbornými garanty a výraznými osobnostmi Trikolory
  • Pomoc krajům, nejen v přípravě na volby. Pravidelná návštěva krajů a setkávání se se všemi členy a příznivci
  • Zapojení naší vzniklé “MLADÉ TRIKOLORY” k oslovování mladých lidí, prezentaci našeho programu a pomoci při debatách a kampaních

Informace o kandidátovi

S politikou jsem se poprvé vážně potkala v listopadu 1989 jako členka stávkového výboru na gymnáziu v Olomouci. Bylo mi 17 let. Opravdový politický dres jsem ale oblékla až v roce 2009, když jsem vstoupila do ODS. Právě v jejích barvách jsem v roce 2017 také kandidovala do poslanecké sněmovny. Vzala jsem to opravdu vážně, ostatně jinak to ani neumím, a díky kroužkování jsem z nevolitelného místa přeskákala až na to první a usedla do poslanecké lavice. Někteří mi to dodnes neodpustili.

Studovala jsem dvě vysoké školy, ale diplom nemám. Vždy těsně před cílem mi do toho něco vlezlo. V roce 1993 manželství a odchod do Kanady, v roce 2017 politika. Miluju angličtinu, která se mi na dlouhá léta stala profesí. Měla jsem soukromou jazykovou školu, překládala, tlumočila a angličtinu jsem učila rovněž na základní škole.

Narodila jsem se jako Dvořáková. V roce 1993 jsem se v Kanadě vdala a přijala manželovo jméno Zahradníková. Žila jsem tam šest let a narodil se tam také můj první syn Matěj. To manželství se nepovedlo a já se vrátila zpátky do České republiky. V roce 2003 jsem se vdala, v roce 2006 se mi narodil druhý syn Adam. Kvůli prvnímu synovi Matějovi jsem si zároveň k současnému příjmení Majerová, ponechala i příjmení Zahradníková. Aby jako jediný neměl v nové rodině úplně jiné jméno.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Představujeme

Všechny kandidáty

Kandidátka na předsedkyni Trikolory
Kandidát na předsedu Trikolory
Kandidát na předsedu Trikolory
Kandidátka na místopředsedkyni Trikolory
Kandidát na místopředsedu Trikolory
Kandidát na místopředsedu Trikolory
Kandidát na místopředsedu Trikolory
Kandidát na místopředsedu Trikolory