Majerová o podpoře LGBT zákonu velvyslancem VB: Je to za čarou normálního počínání diplomata

11.2. 2024204x

V parlamentu 7. února proběhlo druhé čtení zákonu o stejnopohlavním manželství. Došlo k úpravě pojmu na partnerství umožňující přisvojování dítěte. Tradiční svazek muže a ženy dlouhodobě podporuje šéfka Trikolory Zuzana Majerová. Pro neČT24 promluvila i o podpoře zákonu britským velvyslancem.

Paní předsedkyně, v dubnu roku 2021 jste ve Vašem projevu na ochranu manželství prohlásila, že je to především svazek jednoho může a jedné ženy, smyslem kterého je zakládání rodiny a plození potomků. Připomněla jste, že v křesťansky založené zemi je povinností rodinu a manželství chránit a posilovat. Jsou tato slova pro Vás aktuální i dnes?

Ta slova jsou dnes aktuální ještě víc. Jednak proto, že zákon o tzv. manželství pro všechny v Poslanecké sněmovně postoupil do dalšího čtení, jednak proto, že aktivity progresivistů nabývají na síle. A to i navzdory tomu, že Senát o dva hlasy neschválil Istanbulskou úmluvu. V normální demokracii by to znamenalo, že je definitivně rozhodnuto. Ale my nežijeme v normální demokracii.

Jaké následky může mít novela o stejnopohlavním manželství pro českou společnost a pro děti?

Aktivisté se neustále zaklínají právy homosexuálních jedinců, ale nějak u toho zapomínají na práva dítěte. Každé dítě má právo na maminku a tatínka. Děti pro svůj normální vývoj potřebují oba vzory, mužský i ženský.

Matt Field, velvyslanec Velké Británie v Česku, podpořil novelu zákona na svém profilu na sociální síti. Jako příklad uvedl Británii, kde stejnopohlavní manželství prosadila dokonce konzervativní vláda. Co si myslíte o lobování za nové zákony příslušníkem cizího státu?

Počínání britského velvyslance je daleko za čarou toho, jak si má diplomat počínat v zemi, kde je hostem.

Proč se proti vyjádření britského diplomata o vnitrostátních záležitostech nepostavili přední čeští politici?

Protože jsou zbabělci, ubožáci a placení lokajové jiných zemí a jejich zájmů. Nikoli zájmů občanů naší České republiky.

Poblikáno zde.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.

Komentáře