Tady je 70 tisíc lidí, uvádí média. A ČT? Ta neuvádí opět nic!

3.9. 2022Trikolora717x

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová vystoupila v sobotu odpoledne na protivládní demonstraci na Václavském náměstí, aby podpořila odborníky, kteří žádají předčasné volby. Prohlásila, že Fialova vláda nehájí zájmy českých občanů a kritizovala ji za to, že podporuje prodlužování válečného konfliktu na Ukrajině a neřeší problém s cenami energií. „Za naše děti, řekněme této vládě ne!“ vyzývala.

Na úvod Majerová sdělila přítomným, že na Václaváku se sešlo 50 až 70 tisíc lidí, jak uvádí média. Pustila se ovšem do České televize, že to ignoruje: „A Česká televize neuvádí jako vždy nic,“ oznámila. „Je nás tu ale daleko víc než 100 tisíc. I nad pódiem je absolutně plno. Jestli této vládě od samého počátku chybí to nejdůležitější, a to je odvaha, tak nám tady ne. Díky!“ dodala směrem k protestujícím.

Česká republika podle Majerové potřebuje českou vládu, kterou nyní nemá: „Fialova vláda je možná ukrajinská, možná bruselská, ale rozhodně to není vláda česká,“ burcovala z pódia. „Kdyby to byla česká vláda, hájila by zájmy této země a svých občanů,“ dodala.

V Trikoloře už na jaře sepsali požadavky na tuto vládu, které politička připomněla: „Elektřinu prodávat doma a do Lipska pouze přebytky. Plyn nakupovat napřímo. Zrušit kšeftování s emisními povolenkami. Vystoupit z politiky zeleného šílenství. Snížit lidem daně, včetně DPH. Ukončit sankce, které poškozují nikoli Rusko, ale naše lidi, naše podnikatele a naši zemi.“

Vyzývala k ukončení válečného konfliktu: „Musíme zastavit tuto válku, do které tato vláda tvrdí, že v ní jsme, ale my v ní nejsme. To není naše válka,“ dodala Majerová a sklidila potlesk masy lidí. Odsoudila vyzbrojování Ukrajiny: „Míru dosáhneme jedině tím, když nebudeme posílat zbraně a prodlužovat konflikt, který se nás netýká,“ dodala. Protestující opět hlasitě dávali najevo svůj souhlas.

„Chceme, aby se naše země starala o naše občany. Děláme to za naše děti a za budoucnost našich děti. Jediný cíl, jak toho docílit, je říct této vládě ne,“ zakončila Majerová svůj projev za skandování protestujících „demisi“ této vládě.

Článek vyšel na portálu Parlamentní Listy ZDE.

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.