Václav Krása komentuje další chystaný podvod lidoveckého ministra Jurečky

17.4. 2023Trikolora547x

Václav Krása, expert Trikolory na sociální problematiku, komentuje další chystaný podvod lidoveckého ministra Jurečky:

Ministr práce a sociálních věcí M. Jurečka přiblížil, jak by měla vypadat úprava mimořádného navyšování důchodů. Nově by se navýšená částka neměla propisovat natrvalo. Nově by se měly důchody mimořádně navyšovat pouze do chvíle, než proběhne řádná lednová valorizace. Pokud tomu dobře rozumím, tak se chystá podraz na důchodce. Při splnění výše inflace v prvních měsících roku musí vláda mimořádně zvýšit důchody k 1. 7. příslušného roku. Při roční valorizaci, kterou určuje zákon se její výše stanoví mírou inflace a růstem mezd a je přiznávána zpravidla k 1. lednu následujícího roku. Výsledek by mohl být následující. Výše důchodu činí 10 000,- Kč + mimořádná valorizace k 1. 7. ve výši 500,- Kč. Řádná valorizace k 1. 1. násedujícího roku by byla také 500,- Kč, ale protože by se částka mimořádné valorizace odečítala z řádné valorizace, znamenalo by to, že k 1. 1. by výše valorizace byla nula. Nepočítala by se případná valorizace za II. pololetí a růst mezd. To je opravdu dobrá taškařice. Myslím si, že z nás chce někdo dělat hlupáky.

Trikolora říká, že stát má šetřit nejdříve sám na sobě, a ne na seniorech a jejich zasloužených, protože odpracovaných důchodech.

Publikováno na Facebooku

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.