Velikonoce 2023

7.4. 2023384x

Vážení přátelé, milí členové a příznivci Trikolory!

Můžeme, ale také nemusíme to na počátku velikonočních svátků chápat pouze jako metaforické vyjádření. Žijeme v časech, kdy vládnoucí garnitura každým dalším dnem přibíjí na kříž naše další a další občanské svobody, na prvním místě svobodu vyjadřování, zabíjí pluralitu názorů a ničí životy vybraným osobnostem, ať už z akademického, sportovního či jiného prostředí.

Je to zavrženíhodné. Nic to ale nemění na skutečnosti, že po smrti na kříži, jak z Písma víme, následuje vzkříšení. V našem případě vzkříšení svobody. Skutečné svobody! Asi to nebude trvat pouze tři dny, přesto si buďme jisti, že nic netrvá věčně, neboť Boží mlýny stále melou. Někdy sice pomalu, ale melou. Právě tohle si o Velikonocích dovolujeme připomenout všem, kteří nyní v opilosti vlastní mocí s nebývalou arogancí zneužívají svého postavení. Ale dosti politiky.

Vážení přátelé, přejeme Vám všem krásné prožití Velikonoc, nejvýznamnějších křesťanských svátků, a hlavně pevnou víru, že hájit svobodu má smysl. Nespoléhejme ale pouze na Boží mlýny, pro návrat skutečné svobody musíme něco udělat především sami. Každý z nás.

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory
Petr Štěpánek, 1. místopředseda Trikolory

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.

Komentáře