Stanovisko Trikolory k rozhodnutí vlády zrušit 300 poboček České pošty

13.4. 2023Trikolora440x

Vláda, přes četné protesty občanů, odsouhlasila návrh ministra vnitra Rakušana (STAN) na masivní rušení poboček České pošty. Proti tomuto záměru se postavila řada hejtmanů, starostů a také organizací seniorů a lidí se zdravotním handicapem. Právě jich se zrušení tří stovek poboček dotkne nejvíc. Fialův kabinet však postoj velké části veřejnosti ignoroval. Trikolora opětovně proti tomuto postupu vlády a Rakušanova ministerstva protestuje. Státní poštu považujeme nejen za důležitou veřejnou službu, ale její pobočky i historicky za místa, kam si lidé chodí pro informace, radu a pomoc.  

Vláda si zjevně neuvědomuje, o jak necitlivý zásah do života tisíců zejména starších lidí se jedná. Zkomplikuje jim přístup k jejich důchodům a také k penězům na účtech, protože pro tisíce seniorů funguje pošta jako bankomat. Další nepříjemností bude vyzvedávání uložených zásilek, stejně jako dosažitelnost Czech pointů. Pro zdravotně postižené byly na některých pobočkách zbudovány bezbariérové přístupy. Právě těm hrozí v mnoha případech zrušení bez rovnocenné náhrady. A to bez ohledu na vzdálenost, kterou budou muset handicapovaní cestou na vzdálenější pobočku urazit.

Podle ministra vnitra Rakušana jde o krok, který umožní přežití České pošty. To je po více než jeden a půl roce jeho řízení resortu neuvěřitelné zdůvodnění. Dnes už se nelze vymlouvat na předchozí vlády, dnes už nese ministr vnitra za současný stav plnou odpovědnost. Je nezbytné se ptát, co vedení ministerstva a České pošty za tuto dobu udělalo? Jak se mohlo stát, že po více než 18 měsících hrozí jednomu z nejvýznamnějších státních podniků likvidace? Je snad stav České pošty ukazatelem výsledků činnosti pětikoaliční vlády? Děsivé výsledky hospodaření státu za první čtvrtletí letošního roku svědčí o tom, že Česká pošta nebude výjimkou.

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory
Václav Musílek, předseda KO Trikolora Praha

V Praze 12. 4. 2023

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.