Trikolora odmítá navyšování tzv. koncesionářských poplatků

29.4. 2024Trikolora275x

Trikolora zásadně odmítá jakékoli navyšování tzv. koncesionářských poplatků, jak navrhuje Fialova vláda, stejně jako jejich pravidelnou valorizaci. Veřejnoprávní média, která ve svém zpravodajství a publicistice, ale nejenom tam, neslouží rovnoprávně všem názorovým proudům a občanům všech politických názorů, ale fungují pouze jako zesilovač zdegenerované liberální demokracie a škodlivých progresivistických ideologií, si v žádném případě jakékoli navýšení nezaslouží. 

Trikolora nepovažuje existenci veřejnoprávních médií za nějakou neměnnou danost, ale když už existují, je naprosto nezbytné, aby spravedlivě sloužila CELÉMU názorovému spektru. Rovněž jejich financování prostřednictvím televizních a rozhlasových poplatků, což není nic jiného než další daň uvalená na občany, je překonaným reliktem z minulého století. Současný trend je, že řada zemí tento systém opouští. Fialova vláda dělá přesný opak.

Svět elektronických médií se totiž v posledních desetiletích dramaticky změnil. Jak co do technologií, tak co do množství programů. Způsob financování České televize a Českého rozhlasu je ale stejný jako v první polovině 20. století. Za Trikoloru říkám, že nazrál čas ke změně, ne k betonování překonaného systému, který navíc nefunguje tak, jak podle zákona má. Zároveň je třeba provést revizi mediální veřejné služby, jak co do rozsahu, tak co do obsahu. 

Pokud se to nestane, pak nezbývá než veřejnoprávní televizi a rozhlas zrušit, neboť páchají více škody než užitku. Ostatně žádné veřejnoprávní noviny také nemáme.

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory

Praha, 29. dubna 2024

Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.