Trikolora podpoří Andreje Babiše

20.1. 2023Trikolora1172x

Trikolora vyslovuje do druhého kola prezidentské volby podporu Andreji Babišovi a jeho volbu tímto doporučuje také všem svým členům a příznivcům.

Již ve svém prvním stanovisku k volbě prezidenta republiky ze dne 30. 11. 2022 Trikolora jasně deklarovala, že ve druhém kole nepodpoří žádného z kandidátů, kteří mají cokoli společného s vládní pětikoalicí. Máme totiž zato, že hlava státu by se za současné situace měla z mnoha dobrých důvodů rekrutovat spíše z opozice. A to také proto, že kabinet Petra Fialy považujeme za vládu národní zkázy.

Připomínáme rovněž, že dopisem ze dne 3. 10. 2022 jsme vyzvali předsedy obou sněmovních opozičních stran, ANO a SPD, aby opozice postavila společného prezidentského kandidáta. Bohužel, nestalo se. Faktem ale je, že již tehdy Andrej Babiš na naši výzvu reagoval pozitivním způsobem a byl připravený o tom jednat.

Chápeme, že pro některé voliče nemusí být ani jeden z kandidátů ideální volbou, jako politická strana ale cítíme povinnost vyjádřit se naprosto jednoznačně. Ostatně již evangelista Matouš říká: „Vaše řeč budiž ano, ano – ne, ne. Co je nad to, je od zlého.“

Zuzana Majerová, předsedkyně Trikolory

  1. 1. 2023
Jsme Trikolora. Jsme moderní strana tradičních hodnot. Jsme strana pravicová, konzervativní, vlastenecká a euroskeptická. Nejsme strana velkých gest, ale poctivé každodenní práce. Nejsme strana jednoho muže či ženy, jsme tým. Nejsme možná tak hlasití jako jiní, ale jsme spolehliví. Náš čas přijde. Naše tři programové pilíře jsou stále stejné: Bráníme normální svět. Bohatství vzniká z práce. České zájmy na prvním místě.

Přidejte se k nám!

Záleží Vám na hodnotách, které Trikolora hájí?
Pokud ano, staňte se Registrovaným příznivcem Trikolory.

Tím získáte možnost účastnit se našich stranických akcí, diskusních setkání, workshopů i členských schůzí.

Budete mít také přednostní a pravidelný přísun aktuálních informací o našich aktivitách.